4 kwietnia 2024
Wiadomości

Przywódca IS – „Pijak, egoista i homoseksualista”

Włoska gazeta „Tempo” spróbowała rozwiać tajemnicę, którą owiana była postać przywódcy Państwa Islamskiego. Przedstawiony przez Włochów obraz znacząco odbiega od tego, co większość mogła myśleć.

O przywódcy IS opowiada Davide Bellomo, ekspert i specjalista ds. kryzysowych. Spotkał się on z szefem kalifatu w Syrii, podczas oficjalnego obiadu. Podana przez niego sylwetka przywódcy IS wyraźnie odbiega od wyobrażeń, jakie mogłaby mieć o nim opinia publiczna. – Nie siedziałem bezpośrednio przy nim. W czasie przyjęcia występowałem pod innym nazwiskiem. Goście wymieniali się miejscami. Teoretycznie najważniejsi ludzie ulokowani byli najbliżej al-Bagdadiego. Zaproszony zostałem po to, by skutecznie ocenić, jak w zależności od uwarunkowań zewnętrznych winna wyglądać komunikacja. Oni dużą wagę przywiązują do komunikacji i zachowań w określonych sytuacjach. Nie ma przecież terroryzmu bez odpowiedniej komunikacji. Przy stole zasiadło wielu nie muzułmanów i cudzoziemców – powiedział Bellomo.

Specjalista ds. kryzysowych rysuje obraz przywódcy kalifatu jako pijaka, egoisty i homoseksualisty. Po syryjskim obiedzie nikt nie odmawiał mocnych trunków, włącznie z al-Bagdadim. – Wypił naprawdę sporo. Więcej od pozostałych. Bliscy jego otoczeniu ludzie mówili mi, że lider IS zniknął niedawno gdzieś na ponad dwa tygodnie. W tym czasie miał załatwiać jakieś nie znane im bliżej interesy. Nie związane zupełnie z funkcjonowaniem Państwa Islamskiego. Jego ludzie coraz częściej nazywają go egoistą, którego wkrótce przestawią na boczny tor. – powiedział Davide Bellomo.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net