Rada Etyki Mediów uznała, że znany pracownik reżimówki złamał „szereg zasad Karty Etycznej Mediów”. Kłeczek przerywał senatorowi PO, a unioposłowi PiS dawał swobodną wypowiedź

Rada Etyki Mediów (REM) stwierdziła, że Miłosz Kłeczek złamał szereg zasad Karty Etycznej Mediów. W programie „O tym się mówi” w reżimowej telewizji przerywał senatorowi PO Kazimierzowi Kleinie, jednocześnie dając swobodną i dłuższą wypowiedź unioposłowi PiS Patrykowi Jakiemu.

Ocena dotyczy sierpniowego programu „O tym się mówi”. Po udziale w programie, opozycja stwierdziła, że pracownik skrajnie propagandowej stacji utrudniał swobodną wypowiedź jej przedstawicielowi i nie pozwalał dojść do słowa. Senator PO Kazimierz Kleina złożył skargę do REM.

Senator w piśmie zwrócił uwagę, że dostał ponad dwa razy mniej czasu, niż polityk socjalistycznej partii. – Co więcej, pytania były nieobiektywne i dążyły do narzucania narracji redaktora programu – napisał senator.

REM poinformowała dziś, że zakończyła analizę programu. Miłosz Kłeczek wypowiadał się 12 razy, co zajęło 28 proc. czasu programu, Patryk Jaki dwa razy przez 40 proc. i Kazimierz Kleina osiem razy przez 23 proc. czasu trwania programu. Pozostałe 10 proc. zajął cytat z programu reżimówki „Minęła 20”.

Jak podkreśla REM, porównanie liczby wypowiedzi obu gości potwierdza zarzuty wobec pracownika reżimówki o przerywaniu gościowi i braku swobodnej wypowiedzi. Dla porównania, unioposeł Jaki wypowiedział się dwa razy – 153 i 185 sekund – bez przerywania ze strony prowadzącego.

– Natomiast Pańska najdłuższa wypowiedź miała 70 sekund. Była też druga, 60-sekundowa, a resztę ze 198 sekund wypełniła wymiana zdań z prowadzącym, często mówiącym jednocześnie z Panem, co utrudniało zrozumienie przekazu – podkreślono.

REM stwierdziła naruszenie zasad etyki dziennikarskiej. Naruszono zasadę obiektywizmu i uczciwości.

o2.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net