Rada Europy nie będzie debatować o Polsce

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy nie przegłosowało wniosku Biura Zgromadzenia Narodowego o debatę na temat sytuacji w Polsce. Potrzebna była większość – 2/3 głosów Zgromadzenia. Za przeprowadzeniem debaty w trybie pilnym opowiedziało się aż 98 osób, 89 było przeciw.

Dzisiaj rozpoczęła się zimowa sesja Zgromadzenia Parlamentarnego RE. Pierwsze posiedzenie zaczęło się około 11.30. Na początku wybierano tematy, którymi ma się zająć Zgromadzenie podczas sesji. Jeden z wniosków dotyczył sytuacji w Polsce. Zorganizowania dyskusji na ten temat domagały się środowiska chadeckie, socjaliści, liberałowie i zjednoczona lewica. Jednak do zatwierdzenia tematu potrzebna była większość- 2/3 głosów. Za było 98 osób, a przeciw 89. 

Według informacji udzielonych przez Kancelarię Sejmu, na posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego RE do Strasburga udała się polska delegacja parlamentarna pod przewodnictwem posła PiS Włodzimierza Bernackiego, któremu towarzyszą posłowie: Iwona Arent, Tomasz Cimoszewicz, Andrzej Halicki, Grzegorz Janik, Daniel Milewski, Killion Munyama, Jacek Osuch, Agnieszka Pomaska, Krzysztof Sitarski, Dominik Tarczyński, Krzysztof Truskolaski i Jacek Wilk oraz senatorowie: Margareta Budner, Grzegorz Czelej, Aleksander Pociej i Andrzej Wojtyła.

Poseł Iwona Arent z PiS twierdzi, że sprawa Polski nie powinna być omawiana na forum Zgromadzenia. – Nie mamy do czynienia z zagrożeniem demokracji w Polsce. Zagrożone jest natomiast bezpieczeństwo w innych krajach europejskich, które prowadzą do destabilizacji za sprawą swojej polityki imigracyjnej. To jest temat do dyskusji, nie rozumiem, dlaczego mamy dyskutować o sytuacji w Polsce i dlaczego w ogóle taki punkt znalazł się na posiedzeniu Zgromadzenia- powiedziała posłanka.

Zgromadzenie Parlamentarne RE jest jednym z dwóch głównych organów organizacji. Zbiera się co kwartał w liczbie 636 członków – 318 przedstawicieli parlamentów krajowych i 318 zastępców. Polska ma 12 swoich ludzi.  Organem doradczym tej właśnie organizacji jest Komisja Wenecka, czyli Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo, do której, zgodnie z sugestią Komisji Europejskiej, polski rząd zwrócił się o opinię w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Opinia ma zostać wydana w marcu.

Maj/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.