Rada Europy zajmie się Smoleńskiem

Wczoraj zapadła decyzja, że uchwałą do sprawy katastrofy smoleńskiej zajmie się Komisja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Jak poinformowano, Prezydium Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy niechętnie odniosło się do propozycji złożonej przez Krzysztofa Szczerskiego. Wiceprzewodniczący Europejskich Konserwatystów w  Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy poprawkę projektu złożył ponownie w poniedziałek 27 stycznia 2015 roku. Jak się okazało, projekt  uzyskał wystarczającą liczbę pozytywnych głosów i został skierowany do prac w komisji prawnej i praw człowieka.

Projekt ustawy zawiera m.in. stwierdzenie, że Rosja nadal przetrzymuje czarne  skrzynki które są kluczowymi dowodami w sprawie. Pod projektem w październiku podpisało się ponad 40 parlamentarzystów głównie z grupy Europejskich Konserwatystów.

Rada Europy w kwietniu pozbawiła delegację  Rosji prawa głosu oraz wykluczyło ją do końca roku z wszystkich organów kierowniczych organizacji. Istotny wpływ na to miała aneksja przez Rosję Krymu.

Kaoch/radiomaryja.pl, wPolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net