Ratyfikacja konwencji o przemocy wobec kobiet

W czwartek na posiedzeniu komisji sejmowej będzie rozpatrywana genderowa konwencja Rady Europy. Została skierowana do powtórnego rozpatrzenia w trakcie drugiego czytania.

Poprawkami, które zostały zgłoszone podczas drugiego czytania zajmie się Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisja Spraw Zagranicznych. Posiedzenie odbędzie się w czwartek o godz. 13.

Kilkukrotnie Episkopat Polski wypowiadał się przeciw ratyfikacji tej konwencji. Jego zdaniem jej przyjęcie oznaczałoby zepchnięcie rodziny i tradycji na margines. – Niestety, Konwencja CAHVIO nie jest skoncentrowana na przeciwdziałaniu przemocy, jak sugeruje jej tytuł, ale na wprowadzeniu ideologicznej rewolucji kulturowej – powiedział, wygłaszając oświadczenie KEP Przewodniczący Rady ds. Rodziny bp Jan Wątroba.

Oprócz Episkopatu wątpliwości co do ratyfikacji konwencji mają także środowiska prawnicze. – Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej jest skrupulatnie zaplanowanym manifestem genderowym, wyraźnie rozwijającym pewne wątki marksistowskie – podkreśliła dr Joanna Banasiuk z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

AMMO/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net