„Razem” naciskała na Uniwersytet Warszawski

– Wyrażamy ubolewania z powodu karygodnego zachowania wspominanego wyżej środowiska, niekryjącego powiązań z marksistowską partią polityczną „razem”, które próbowało dokonać nacisku na Jego Magnificencję i tym samym godziło w zasadę autonomii Uniwersytetu oraz swobody debaty akademickiej – informuje na swoim facebookowym profilu Koło Nauk o Państwie i Prawie „Pro Patria”.

Organizacja „Uniwersytet Zaangażowany”, próbowała naciskać na rektora UW, by odwołano spotkanie z Rebeccą Kiessling, 47-letnią Amerykanką, która poczęła się z gwałtu. Spotkanie współorganizowane było przez Instytut Ordo Iuris oraz Koło Nauk o Państwie i Prawie „Pro Patria”.

Nie tylko UW padło ofiarą nacisków ze strony neomarksistów. Więcej o tym przeczytać można TUTAJ.

Poniżej pełna treść oświadczenia opublikowana przez Koło Nauk o Państwie i Prawie „Pro Patria”.

>>Szanowni Państwo!

Informujemy, że po odbytej dziś przez naszego prezesa oraz opiekuna rozmowy z Jego Magnificencją, Rektorem naszej uczelni, zgodziliśmy się na Jego propozycję, aby przenieść nasze spotkanie na najbliższą sobotę i nieco zmienić jego formułę. Jego Magnificencja słusznie zauważył, że nadmiernie emocjonalna atmosfera wywołana wokół tego wydarzenia przez profil pewnej organizacji, sprawiającej wrażenie, że jest organizacją studencką, w rzeczywistości zaś będącej organizacją niemającą nic wspólnego z uniwersytetem i niebędącej w żaden sposób na nim zarejestrowaną, sprawiła, że nabraliśmy słusznych obaw, że może dojść ze strony zwolenników tego profilu do aktów agresji słownej lub wręcz fizycznej wobec gości spotkania oraz naszej prelegentki. Mamy nadzieję, że zmiana formuły i przełożenie terminu pozwoli na ostudzenie tej nadmiernie emocjonalnej atmosfery, której kameralne wydarzenie skromnego koła naukowego nie powinno było wywoływać.

Jednocześnie wyrażamy ubolewania z powodu karygodnego zachowania wspominanego wyżej środowiska, niekryjącego powiązań z marksistowską partią polityczną „razem”, które próbowało dokonać nacisku na Jego Magnificencję i tym samym godziło w zasadę autonomii Uniwersytetu oraz swobody debaty akademickiej. Podejmiemy stosowne działania wobec władz Uniwersytetu oraz w ramach Rady Kół Naukowych Wydziału Prawa i Administracji UW, które uniemożliwią na przyszłość tego typu zachowania. Jednocześnie wzywamy osoby prowadzące profil Uniwersytet Zaangażowany do usunięcia z zamieszczonego na nim postu fragmentu, którego treść godzi w dobre imię koła:

„[uniwersytet] Nie jest jednak miejscem dla organizacji siejących nienaukową propagandę, posługujących się przedmiotowo pseudo-naukowymi szatami.
Dbajmy o swoją uczelnię, nie wpuszczajmy na nią fanatyków.”

Fragment ten jest dowodem niedopuszczalnej próby ingerencji organizacji zewnętrznej, powiązanej z radykalną partią polityczną w studencki ruch naukowy. Jeśli nie zostanie on usunięty, będziemy zmuszeni podjąć kroki prawne przeciwko administratorom tego profilu.

[na zdjęciu widoczne użycie symboli partii razem podczas pikiety przed bramą uniwersytetu przeciwko organizacji naszego ostatniego wydarzenia].<<

Facebook

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net