Relatywizm „niezależnej”. Jak pisali o Wołyniu?

Michał Józefaciuk – Senat Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, Wikimedia Commons/YouTube (kolaż)

Bloger pokazuje jeden z wielu przykładów relatywizmu polityczno-historycznego prorządowego portalu niezalezna.pl. Tym razem widzimy, jak „patrzy się na ręce władzy” z ramienia konkretnych partii.

– Gdy w 2013 ruski dziennnikarz nazwał ludobójstwo na Wołyniu„typową czystką etniczną”,a wkrótce powtórzył to Komorowski,@niezaleznapl piała z oburzenia […] Dziś z ruską narracją wystąpił A.Duda,mówiąc o”zwykłej czystce etnicznej” […] Cisza – napisał bloger Aleksander Ścios.

W pierwszym zalinkowanym tekście pogrubioną czcionką czytamy, że „według informacji PAP prezydent za właściwe uznaje określenie zbrodni wołyńskiej jako czystki etnicznej”. – Komorowski jednym głosem z rosyjskim dziennikarzem negującym, że na Wołyniu doszło do ludobójstwa?! – pytała 1 lipca 2013 roku redakcja portalu. Autor stwierdził też, że „koniecznym jest” w tej sytuacji przypomnienie słów prezesa IPN, Łukasza Kamińskiego. – Próby negowania terminu „ludobójstwo” poprzez tworzenie przez niektórych historyków własnych definicji tego słowa prowadzą donikąd – cytowała niezalezna.pl.

Okazuje się, że ta sama redakcja konieczności przypomnienia tej wypowiedzi nie widzi, gdy tej samej sofistyki dopuszcza się obecnie prezydent wystawiony przez PiS. – To nie była żadna wojna między Polską czy Ukrainą, to była zwykła czystka etniczna, tak byśmy to dziś nazwali. Po prostu chodziło o to, żeby Polaków z tych terenów usunąć – powiedział dzisiaj prezydent Andrzej Duda. Ten fragment wypowiedzi został przedstawiony pogrubioną czcionką przez redakcję „niezależnej”.

twitter.com, niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.