Relokacja imigrantów całkowicie nieudana

foto: YouTube (AFPBB News), "ギリシャのヒオス島で移民がデモ、トルコへの送還目前に Hundreds of migrants storm out of detention centre in Chios"
foto: YouTube (AFPBB News), „ギリシャのヒオス島で移民がデモ、トルコへの送還目前に Hundreds of migrants storm out of detention centre in Chios”

Do połowy maja z Włoch i Grecji przeniesionych zostać miało 20 tys. imigrantów. Jednak program relokacji przybyszów do innych krajów UE zawiódł. Udało się przenieść jedynie 1500 osób.

Na mocy ubiegłorocznych porozumień rozlokowanych po krajach Unii miało zostać 20 tys. imigrantów z Afryki, którzy przebywali w obozach we Włoszech i w Grecji. W rzeczywistości udało się to w przypadku jedynie 1500 osób. Teoretycznie do końca przyszłego roku przetransportowanych z Włoch i Grecji ma być aż 100 tys. Wszystko wskazuje, że to dopiero początek problemów.

Z przedstawionego w tym tygodniu raportu Komisji Europejskiej wynika, że program relokacji nieco lepiej funkcjonuje w przypadku imigrantów znajdujących się w tej chwili w obozach w Jordanii, Turcji i Libanie, zwłaszcza jeśli chodzi o Syryjczyków będących pod opieką Organizacji Narodów Zjednoczonych. W czerwcu 2015 roku 16 europejskich państw zadeklarowało przyjęcie łącznie 22504 tych migrantów. Dotąd przyjęto 6321 osób.

Bruksela nie kryje niezadowolenia z powodu klęski planu. Komisarz ds. wewnętrznych Dimitris Avramopoulos podkreślił, że Grecja, w której obecnie mieszka 46 tys. migrantów, stoi na skraju kryzysu humanitarnego, nie mogąc zapewnić im odpowiednich warunków. Avramopoulos skrytykował jednocześnie kraje Grupy Wyszehradzkiej niezgodę na brukselski program relokacji. Prawdą jest jednak, że większość krajów unijnych nie wypełniła w terminie swoich zobowiązań.

Porozumienie UE-Turcja także nie rokuje najlepiej. Jak dotąd na jego mocy do łącznie pięciu krajów UE trafiło 177 migrantów.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net