Rezolucja w sprawie Polski przegłosowana

foto: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Większością głosów Parlament Europejski zdecydował o przyjęciu rezolucji w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Nie przeszły proponowane przez lewicę negatywne oceny ustawy medialnej oraz próby wymuszenia na Polsce zmiany prawa przeciwko ochronie życia.

Do „przestrzegania, opublikowania i pełnego oraz bezzwłocznego wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego” z 9 marca, który dotyczył zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o TK, wezwał Polskę Parlament Europejski. W przyjętej ostatecznie rezolucji wywierany jest również nacisk w sprawie wykonania orzeczeń Trybunału z grudnia ubiegłego roku. Za rezolucją opowiedziało się 513 europosłów. Wbrew żądaniom lewicowych frakcji, nie udało się przeforsować poprawek zawierających negatywne opinie w sprawie ustawy medialnej, prawa dotyczącego służb mundurowych oraz kwestii wycinki Puszczy Białowieskiej. Europarlamentarzyści nie przyjęli również poprawki, która wnosiła nacisk w kwestii zmniejszenia ochrony życia w Polsce.

„Parlament Europejski wzywa polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji Weneckiej; podziela opinię Komisji Weneckiej, że polska Konstytucja oraz normy i standardy europejskie i międzynarodowe wymagają, aby orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przestrzegane” – czytamy w oficjalnym orzeczeniu PE. – Niepokojące jest to, że są w Polsce ludzie i środowiska, które są w stanie zrobić niemal wszystko, by zmienić obecną sytuację w kraju i zablokować rysujące się zmiany. Zmiany są przez tych ludzi traktowane, jako ogromne zagrożenie. Nie wiem, czy ich poczucie jest uzasadnione czy też nie, ale oni wiedzą co robią – ocenia dawny premier Jan Olszewski. Równie negatywnie wypowiada się o rezolucji prof. Ryszard Legutko: – Przegłosowano rezolucję, która jest absurdalna, szkodliwa nierzetelna i przeciwskuteczna. Jest absurdalna w sytuacji gdy wybuchają bomby, jest kryzys migracyjny i zagrożenie brexituEM. PE zajmuje się problemem, który nie jest problemem – dodaje dawny minister i europarlamentarzysta.

MGOT/wpolityce.pl, polstanews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net