23 maja 2024
Wiadomości

Rodzice, szykujcie się! Znowu „nauka” zdalna. Tym razem nie pod pretekstem koronawirusa

Ministerstwo edukacji przygotowało rozporządzenie, wedle którego przewidziana jest „nauka” zdalna w okresie zimowym. Formalnie powodem ma być „sytuacja zagrożenia uczniów”, czyli brak ogrzewania w szkołach.

Tzw. nauka zdalna w nadchodzącym roku szkolnym ma być wprowadzona według nowych zasad. Projekt nowego rozporządzenia MEiN jest obecnie skierowany do opiniowania.

„Rzeczpospolita” wskazuje, że od 1 września z powodu nienagrzanych klas będzie można zamknąć szkołę i przejść na „nauczanie” zdalne.

– Dotąd zamknięcie szkoły czy przedszkola było możliwe m.in. ze względu na sytuację epidemiczną. Jeżeli szkoła zostanie zamknięta z powodu niskich temperatur na dłużej niż dwa dni, dyrektor będzie musiał wdrożyć naukę na odległość – podaje dziennik.

Redakcja podkreśla, że ostatnia kwestia budzi obawy rodziców z powodu zbliżającego się sezonu grzewczego. Eksperci nie mają wątpliwości, że dla wielu osób będzie on ciężki.

– Rząd niewątpliwie szykuje się na kryzys energetyczny. Gminy z pewnością nie będą oszczędzać na ogrzewaniu szkół, chyba że energii po prostu zacznie brakować. Nauka online w takiej sytuacji to rozsądne rozwiązanie, bo odbiorcom indywidualnym ogrzewanie zostanie wyłączone w ostatniej kolejności – mówi Marek Pleśniar z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty.

Według projektu rozporządzenia ministerstwa, dyrektor przedszkola lub szkoły będzie miał obowiązek zorganizowania „nauczania” zdalnego w sytuacji zawieszenia zajęć z powodu „zagrożenia bezpieczeństwa uczniów”. „Zagrożenie” może wystąpić, w myśl rozporządzenia, w sytuacji, gdy organizowana jest impreza ogólnopolska lub międzynarodowa i w trakcie jej przebiegu, występuje nieodpowiednia temperatura zewnętrzna lub w pomieszczeniach, w których prowadzone są zajęcia albo z powodu sytuacji epidemiologicznej lub innych nadzwyczajnych zdarzeń.

Ponadto „w uzasadnionych przypadkach” dyrektor będzie mógł czasowo zmodyfikować tygodniowy „zakres treści nauczania z zajęć” wynikających z ramowych planów nauczania dla poszczególnych typów szkół.

radiozet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net