6 kwietnia 2024
Wiadomości

Rodzina wzbudza przemoc i agresję

foto: fb.com/LaManifPourTous
foto: fb.com/LaManifPourTous

Jak podają włoskie media, w Rzymie pobity został nastolatek, który miał na sobie koszulkę z emblematem La Manif Pour Tous Italia. Symbolem organizacji jest rodzina – tata, mama i dwójka dzieci, trzymający się za ręce.

Do napaści doszło 6 maja w parku w dzielnicy Tiburtina. Chłopak został zaczepiony przez dwóch mężczyzn i kobietę, a następnie brutalnie przewrócony. Agresywni napastnicy wyzywali go słowami: „faszysta”, „antyaborcjonista” i „katolicki integrysta”. Zażądali, żeby zdjął koszulkę z wizerunkiem rodziny i zniszczyli ją, gdy chłopiec odmówił. Jeden z mężczyzn zadeklarował, że jest gejem i anarchistą. W związku z tym bezprzykładnym aktem przemocy, włoska organizacja obrony rodziny złożyła zawiadomienie do prokuratury.

La Manif Pour Tous Italia jest organizacją prorodzinną, wzorującą się na francuskim pierwowzorze. Członkowie organizacji są głęboko poruszeni napadem. – Broniąc dziś rodziny, liczymy się z ryzykiem brutalnych ataków osobistych – mówi Jacopo Coghe, prezes włoskiego oddziału La Manif. – To co się stało w Rzymie jest bardzo poważną sprawą, która pokazuje, że zastrasza się osoby, które wspierają nasze stowarzyszenie. A jest ono apolityczne i świeckie. Urodziliśmy się wolni i korzystamy z wolności wyrażania opinii, dlaczego groźby i zastraszanie nie będą w stanie zamknąć nam ust – stwierdził Coghe.

Rzecznik prasowy organizacji Filippo Savarese przyznaje, że nie jest to odosobniony przypadek. Wcześniej takie zdarzenia miały miejsce także we Francji. – Tam chłopak z emblematem rodziny został zatrzymany przez policję. Zarzucono mu prowokację polityczną i z powodu niewinnej koszulki był trzymany przez wiele godzin w areszcie – wspomina Savarese, po czym dodaje: – W żadnym wypadku, nie można odpowiadać przemocą. Ale trzeba o tym mówić otwarcie. Ktoś, kto dziś twierdzi, że małżeństwo jest naturalnym związkiem mężczyzny i kobiety, istniejącym po to, by dać ochronę dzieciom, doświadcza coraz większych ograniczeń wolności wypowiedzi. I widzimy, że na tym się nie kończy – podsumował Savarese.

Mug/lamanifpourtous.it, pl.radiovaticana.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net