3 marca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Roman Kotliński wykluczony ze stanu kapłańskiego

Foto: Wikimedia Commons
Roman Kotliński; Foto: Wikimedia Commons

Jak informuje Kuria Metropolitalna Łódzka, Roman Kotliński został wykluczony ze stanu kapłańskiego. Decyzję w tej sprawie podjęła Kongregacja ds. Duchowieństwa Kurii Rzymskiej.

Przedwczoraj Kanclerz Kurii ks. Zbigniew Tracz na oficjalnej stronie internetowej przekazał komunikat: „Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że decyzją Kongregacji ds. Duchowieństwa Pan Roman Kotliński został pozbawiony stanu kapłańskiego wraz ze zwolnieniem go od świętego celibatu i wszystkich zobowiązań wynikających ze święceń. Decyzja Stolicy Apostolskiej jest niepodważalna i nie podlega żadnemu odwołaniu”.

Kotliński przyjął święcenia kapłańskie 12 czerwca 1993 r. Pracował na terenie Archidiecezji Łódzkiej, był wikariuszem w parafiach w Ruścu, Aleksandrowie Łódzkim i w Ozorkowie. W 1996 r. porzucił stan kapłański i ożenił się. Rok później opublikował książkę „Byłem księdzem” (3 części), w 2000 r. rozpoczął wydawanie antykościelnego tygodnika „Fakty i Mity”, w którym zamierzał zatrudnić Grzegorza Piotrowskiego, zabójcę ks. Jerzego Popiełuszki.

W roku 1998 założył Stowarzyszenie Odnowy Kościoła Rzymsko-Katolickiego na rzecz Osób Poszkodowanych przez Duchownych. Zapisało się do niego kilkanaście osób. Stowarzyszenie faktycznie nie podjęło żadnej działalności.

Kilka lat związany był z SLD, potem założył Antyklerykalną Partią Postępu „Racja”. W 2011 r. dostał się do Sejmu RP z listy Ruchu Palikota.

Mug/archidiecezja.lodz.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net