Rosja chce zbudować na Białorusi bazę lotniczą

Rosja chce zbudować w Białoruskim Bobrujsku bazę lotniczą. Jak twierdzi gazeta „Nawiny”, głównym zadaniem bazy byłyby działania wymierzone w Polskę. Według gazety, projekt budowy bazy stał się dla Moskwy priorytetowy ze względu na sytuację panującą w Ukrainie.

– W przypadku ewentualnego konfliktu celem rosyjskich sił powietrznych operujących korzystając z białoruskiej bazy byłaby Polska – twierdzi białoruski komentator wojskowy, Aleksander Alesin.

Samoloty stacjonujące w bazie miałyby przeciwdziałać operacjom podejmowanym przez Polskie lotnictwo. Ponadto, ich celem miałyby być także instalacje tarczy antyrakietowej. Budowa bazy ma wzmocnić barierę powietrzną dla polskiego lotnictwa. Władze Kremla są także przygotowane na opozycyjne posunięcia Polski w sprawie bazy. Oficjalnie w Bobrujsku miałyby stacjonować myśliwce przechwytujące Su-27SM3.

Początkowo Mińsk niechętnie odnosił się do projektu budowy rosyjskiej bazy lotniczej na swoim terytorium. Prezydent Łukaszenka powiedział nawet publicznie, że o całej sprawie dowiedział się z mediów. Stwierdził, że nie chce, by Białoruś stała się „lotniskowcem” Kremla, szczególnie, że białoruskie Su-27 są w stanie uniemożliwiającym eksploatację.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net