Rosja wypędza dużą sektę. „To organizacja ekstremistyczna”

twitter.com/sputnik_polska

Rosja zdelegalizowała wczoraj działalność Świadków Jehowy na terenie swojego kraju. Oprócz tego zakazano rozpowszechniania materiałów i publikacji, które zostały wpisane na listę zakazanych tekstów ekstremistycznych.

Sąd Najwyższy Rosji uznał wczoraj Świadków Jehowych za „organizację ekstremistyczną” i zakazał jej działalności na terenie całego kraju. Nakazano również konfiskatę majątku Centrum Zarządzającego Świadków Jehowy.

Wniosek o wydanie zakazu działalności Świadków Jehowy, uznanie go za ekstremistyczny oraz o zamknięcie jego głównej siedziby koło Sankt Petersburga wystąpił minister sprawiedliwości w zeszłym miesiącu. Resort sprawiedliwości stwierdza, że działalność Świadków Jehowy „narusza ustawę dotyczącą walki z ekstremizmem”.

Siergiej Czepanow, przedstawiciel Świadków Jehowy zapowiedział, że zaskarży wyrok w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

Zarejestrowany związek wyznaniowy Świadków Jehowy zrzeszał 175 tys. osób.

Rosyjscy prokuratorzy od dłuższego czasu zauważali, że Świadkowie Jehowy to organizacja, która „pogłębia podziały między wyznaniami, podsyca nietolerancję, rozdziela rodziny i zmusza – z powodów religijnych – poważnie chorych do rezygnowania z transfuzji krwi”, zaś „informacje, które sami o sobie przekazują nie są prawdziwe.”

Centrum Świadków Jehowy może odwołać się od orzeczenia sądu, składając apelację — w takim przypadku wyrok nie będzie na razie prawomocny.

Jas/onet.pl, interia.pl, tvp.info, sputniknews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net