3 marca 2024
Wiadomości

Rosja: dyskusja w sprawie obrony życia

W Rosji toczy się dyskusja na temat wprowadzenia nowych regulacji prawnych w sprawie ochrony życia poczętego. Ich celem jest uświadomienie kobietom, że zabijają własne dziecko, a co za tym idzie – zmniejszenie liczby zamordowanych w łonie matki.

W 1920 r. bolszewicka Rosja jako pierwsze państwo na świecie zalegalizowała zabijanie nienarodzonych. Dziś dziecko w łonie matki można w Rosji zabić do 12. tygodnia ciąży na życzenie kobiety, a od 12. do 24. tygodnia, jeśli ciąża jest wynikiem przestępstwa (gwałt). Bez ograniczeń zabijanie dokonywane jest natomiast z „przyczyn medycznych”.

Oficjalnie w Rosji ginie około miliona nienarodzonych dzieci rocznie. Szacuje się, że w ciągu 20 lat od upadku komunizmu zabito 40 mln. dzieci, co w dwójnasób przewyższa straty ludności ZSSR podczas II wojny światowej. Równocześnie podaje się, że w Rosji utrzymuje się deficyt ok. 20 mln pracowników, co oznacza, że konieczne będzie zatrudnianie imigrantów.

Tydzień temu do Dumy Państwowej wpłynął projekt prawa zakazującego zabijania nienarodzonych ze środków budżetu państwa i przeznaczeniu tych pieniędzy na wspieranie kobiet w ciąży. Proponuje się, aby kobieta, która chce zabić nienarodzone dziecko była zobowiązana przejść badania ultrasonograficzne by móc zobaczyć swoje potomstwo. Jednym ze współautorów tego projektu jest deputowana Jelena Mizulina. Uważa ona, że nie można z pieniędzy podatników wspierać działalności godzącej w pogarszającą się sytuację demograficzną Rosji. Przewodnicząca Rady Federacji Rosyjskiej Walentyna Matwijenko (b. gubernator St. Petersburga i absolwentka Akademii Nauk Społecznych KPZR) określiła skierowany do Dumy projekt jako ekstremistyczny.

Zdecydowanie pozytywnie o projekcie wypowiedział się oficjalny przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego. Ks. Wsiewołod Czaplin nazwał postawę deputowanych, którzy nie popierają projektu społecznego jako niegodną. Jeszcze w styczniu ideę zakazu finansowania zabijania dzieci nienarodzonych ze składek podatników, w tym zwolenników ochrony życia, wysunął w swoim wystąpieniu w Dumie Państwowej patriarcha Cyryl.

Mug/pl.radiovaticana.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net