Rosja jest niewinna, USA to agresor, w Polsce torturuje się ludzi

foto: YouTube
foto: YouTube

Zamieszczony przez Rosję w Internecie materiał na temat polityki międzynarodowej USA zdobywa coraz większą popularność. Film, który można swobodnie określić jako propagandowy, głosi tezę, iż z powodu działań USA cały świat opanowały chaos  i wojna. Nie zabrakło oskarżeń pod adresem Polski.

Sporo faktów przedstawionych w filmie jest zgodnych z prawdą, jak choćby udział USA w finansowaniu islamskich bojówek, z których wykształciło się ISIS, czy problem banderyzmu na Ukrainie. Jednocześnie wiele kwestii zostało przejaskrawionych bądź przekłamanych. Rosja zrzuciła winę za całe zło tego świata na Amerykanów, a pominęła swoje nadużycia i przewinienia od 1991 roku, np. zachowanie w Czeczenii. Zadziwiającą tezą jest, że Amerykanie odpowiadają za rozwój narkomanii i śmierć Rosjan od nadużycia heroiny. Niepokoi również, iż w filmie (w wersji rosyjskiej) używa się słów „nasza ojczyzna” w odniesieniu do czasów istnienia ZSRS.

W materiale oskarża się również III RP. „Właśnie w tym momencie w jednym z amerykańskich więzień rozlokowanych na całym świecie, setki ludzi cierpi z powodu tortur i upokarzania” – głosi narrator anglojęzycznej wersji filmu, podczas gdy na ekranie pokazywana jest Polska. Rosyjscy autorzy nie przedstawiają żadnych dowodów na swoją tezę i nie zaznaczają, iż samo podejrzenie odnośnie więzień CIA w Polsce nie zostało jeszcze zbadane do końca.

Film wykonany jest bardzo profesjonalnie, a jego wykonanie musiało sporo kosztować. Wizja świata w produkcji jest zbliżona do narracji z Kremla odnośnie polityki międzynarodowej. Padają bardzo górnolotne, choć prawdziwe słowa, np. o amerykańskim agresorze, przelewającym krew na całym świecie. W ciągu paru dni film obejrzało 810 tys. użytkowników Internetu. Do produkcji dołączono napisy w 9 językach: polskim, angielski, bułgarskim, czeskim, francuskim, hebrajskim, hiszpańskim, niemieckim i włoskim.

Joan/pch24.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net