Rosja planuje naloty na ISIS

Foto:  Kremlin.ru, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons
Foto: Kremlin.ru, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons

Federacja Rosyjska zastanawia się nad atakiem powietrznym na pozycje ISIS. Zapowiedział to sam Władimir Putin po rozmowie z Barrackiem Obamą podczas obrad Zgromadzenia ONZ. Jest jednak warunek, który mówi, że wymagana jest zgoda całej społeczności międzynarodowej.

USA oraz ich sojusznicy prowadzą wciąż mało efektywne naloty na ISIS. Mimo tego Rosja przyłączy się do tej akcji dopiero wtedy, kiedy uzyska zgodę ONZ. Federacja Rosyjska wykluczyła również operację lądową skierowaną na pozycje ISIS w Syrii.

Plany Putina nie oznaczają jednak porozumienia z Zachodem. Rosja, która popiera legalny rząd Baszara al-Asada twierdzi, że z ISIS można walczyć jedynie na drodze współpracy z władzami Syrii. Amerykanie i Francuzi, którzy chcą poszerzyć swoje wpływy na Bliskim Wschodzie, mają inne zdanie na ten temat. Władimir Putin zauważa, że te państwa nie mają prawa do decydowania o tym, kto sprawuje rządy w Syrii.

Wsparcie Rosjan polega na zaopatrywaniu tego państwa w sprzęt wojskowy i wysyłaniu doradców. W ostatnich tygodniach nasilenie tej pomocy wywołało konflikt z krajami Zachodu, które sprzeciwiają się obecnej władzy w Syrii, co widać w mediach mętnego nurtu, które pogardliwie nazywają rząd Assada „reżimem”. Pojawiły się wręcz głosy mówiące, że w tej sytuacji niewykluczona jest możliwość starcia armii rosyjskiej z siłami zachodniej koalicji.

Warto też przypomnieć, że kilka dni temu miał miejsce atak powietrzny Rosji. Był on bardzo skuteczny w porównaniu z dotychczasowymi atakami Amerykanów (TUTAJ).

Od 2011 r. trwa wojna w Syrii. Wszystko zaczęło się od finansowanych m.in. przez USA oraz UE protestów przeciwko prezydentowi Baszaszarowi al-Asadowi, który w mediach kreowany jest na bezlitosnego dyktaroa. Na dzień dzisiejszy w znacznej części Syrii kontrolę sprawuje Państwo Islamskie oraz jego dzicy bandyci.

Smson/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net