Rosja uznała Doniecką i Ługańską RL, ale w jakich granicach? Odpowiedź Putina wskazuje na rychłą wojnę

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin powiedział, że Rosja uznała granice wskazane przez władze separatystów z Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Oznacza to, że według Kremla Kijów de facto okupuje około 2/3 ich terytoriów. Potwierdził również możliwość wysłania wojsk, aby „wykonywać zobowiązania” wobec DRL i ŁRL.

Putin twierdzi, że kijowskie władze prowadzą na terenie obwodów donieckiego i ługańskiego ludobójstwo na cywilach. W związku z tym Rosja „musi pomóc” ich 4 mln mieszkańców.

– W razie konieczności będziemy wykonywać nasze zobowiązania – zapowiedział Putin zapytany o możliwość wykorzystania rosyjskich wojsk wobec Ukrainy. Dodał również, że porozumienia mińskie przestały obowiązywać.

Rosyjski prezydent został również zapytany o kwestię granic uznanych przez Rosję DLR i ŁRL. Wcześniej przedstawiciele Rosji mieli problem z precyzyjną odpowiedzią. Putin jednak nie pozostawił wątpliwości. Kreml uznał suwerenność separatystycznych regionów, a więc również i ich dokumenty konstytucyjne. Oznacza to, że według Rosji Doniecka i Ługańska RL zajmują terytorium dawnych ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego.

Mamy więc sytuację, która musi zakończyć się siłowo. Z perspektywy Kremla Ukraina okupuje około 2/3 powierzchni zarówno DLR jak i ŁRL. Według Kijowa zaś to Rosja okupuje około 1/3 terytorium obwodów ługańskiego i donieckiego.

nczas.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net