22 maja 2024
WiadomościWojskowość

Rosja zniszczyła ponad 800 obiektów ISIS

Andriej Kartapołow, szef Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego rosyjskich sił zbrojnych poinformował, że Rosjanie dokonali już ponad dziewięciuset nalotów, które zniszczyły 819 obiektów ISIS. Powiedział także, że wojska kalifatu tracą w poważnym stopniu zdolności bojowe.

foto: YouTube (warleaks) "Russia Officially Started Operation In Syria - First Footage "
foto: YouTube (warleaks) „Russia Officially Started Operation In Syria – First Footage „

Rosjanie wciąż dokonują skutecznych nalotów na ISIS oraz bandytów z fundamentalistycznej islamskiej organizacji (przez Zachód nazywanej „umiarkowaną opozycją”) Dżabhat an-Nusra. – Od początku operacji łącznie przeprowadzono 934 loty bojowe, podczas których zniszczono 819 obiektów terrorystów – powiedział Kartapołow. Podkreślił też, że tylko w tym tygodniu zniszczono 363 obiekty, w tym 71 stanowisk dowodzenia oraz centrum komunikacyjne, 10 fabryk i warsztatów produkcji materiałów wybuchowych, 30 składów paliwa, amunicji i innego sprzętu. Wkroczenie Rosji jest tak destruktywne dla ISIS, że bandyci zaczynają masowo dezerterować w miejscach, gdzie toczą się walki z wojskami Kremla. – Jednym z głównych problemów bojowników pozostaje masowa dezercja z pozycji nie tylko do dalszych obszarów, ale także na terytorium Turcji i Jordanii. Dowódcy polowi „Dżabhat an-Nusra” pilnie starają się przerzucić dodatkowe siły na pierwszy front, ponieważ ugrupowania PI opuściły swoje stanowiska i uciekają na wschód – mówi Andriej Kartapałow.

ISIS wyraźnie przegrywa. – W rezultacie nalotów rosyjskich sił powietrznych główne siły grup terrorystycznych, które składają się z najlepiej wyszkolonych bojowników, utraciły zdolność bojową. Został naruszony system zarządzania i zaopatrzenia formowań. Terroryści cierpią na dotkliwy brak amunicji, broni i paliwa — poinformował szef wojsk rosyjskich.  – Podczas walk syryjskich wojsk na południowych przedmieściach Aleppo lider działającego tam gangu Al-Walid, tak zwany szejk Ahmad, został ciężko ranny, a samo ugrupowanie zostało całkowicie rozgromione – dodał Kartapałow.

CWIK/sputniknews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net