28 lutego 2024
WiadomościWojskowość

Rosjanie oskarżają USA o bierność ws. ISIS

foto: YouTube
Pocisk wystrzelony przez Flotę Kaspijską; foto: YouTube

Z powodu popierania przez Moskwę legalnego rządu Baszara al-Asada, Amerykanie nie podzielą się z  Rosją informacjami na temat pozycji islamskich bandytów w Syrii. Rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony twierdzi, że to kolejny dowód na popieranie przez USA dżihadystów.

Generał Igor Konasenkow w ten sposób skomentował stanowisko przedstawiciela Stanów Zjednoczonych przy kwaterze głównej NATO w Brukseli. Amerykański dyplomata miał stwierdzić, że Rosjanie atakują nie tylko pozycje ISIS, ale również wspierają rząd Baszara al-Asada.

Ameryka nie popiera działań Rosji na terenie Syrii. Na spotkaniu ministrów spraw obronnych Sojuszu Północnoatlantyckiego, Doglas Lute stwierdził, że polityka NATO i Rosji nie jest zbieżna. Ponadto Rosjanie naruszają strefę powietrzną Turcji. Z kolei szef tego resortu z USA zaznaczył, że to tragiczny błąd. – Nie jesteśmy w gotowi do współpracy w sprawie strategii, która jak wyjaśnialiśmy, jest błędna, tragicznie błędna – tłumaczył Ash Carter.

Konasenkow odpiera te zarzuty. – Razimy tylko terrorystów (…) To, niestety gołosłowne twierdzenia [oskarżenia Amerykanów – red.]. Za każdym razem informujemy, gdzie kiedy i czym atakujemy – zaznaczył.

Rosyjskie bombardowania trwają od 30 września i charakteryzują się niezwykłą skutecznością. Od środy pierwszy raz zaatakowała Flota Kaspijska.

Podo/tvn24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net