Rosjanie transportują czołgi NATO

Niedowierzanie, szok i konsternacja – takie uczucia zapanowały wśród Rosjan po ujawnieniu ich własnego udziału w transporcie do Estonii amerykańskich (sic!) czołgów i transporterów opancerzonych. Za transport ma być odpowiedzialna rosyjska „Pierwsza Kompania Towarowa”.

Przewożenie czołgów NATO do Estonii przez Rosjan i pomoc w ich rozmieszczaniu wzdłuż granicy z Rosją brzmi niewiarygodnie. Sytuacja jest tym bardziej komiczna, im większe jest napięcie pomiędzy państwami NATO a Rosją. Jak widać, pieniądze Zachodu nie śmierdzą władzom rosyjskiej „Pierwszej Kompanii Towarowej”.

Wiadomo już, że czołgi i transportery zostały rozmieszczone w estońskiej miejscowości Tapa. Informację o udziale kompanii w transporcie potwierdził już Gieorgij Kunadze, dawny rosyjski ambasador. Przypuszcza, że krok na jaki zdecydowali się amerykanie jest czysto ekonomiczny, bowiem usługi Rosjan są tanie, a ich pociągi są przystosowane do transportu ciężkiego sprzętu. Estonia nie posiada żadnych sił zbrojnych, nie ma również odpowiedniej infrastruktury kolejowej.

Pierwsza Kompania Towarowa podlega bezpośrednio pod Władimira Jakunina, jednego z bliższych współpracowników Putina. Jakunin jest objęty Zachodnimi sankcjami w związku z konfliktem na Ukrainie.

Szy/Kresy24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net