5 grudnia 2023
WiadomościWojskowość

Rosną możliwości wojskowe Rosji

Admirał William Gortney, szef dowództwa Northern Command i North American Aerospace Defense Command na spotkaniu z dziennikarzami w Pentagonie stwierdził, że możliwości wojsk Federacji Rosyjskiej są większe niż niegdyś Związku Sowieckiego. Podkreślił wagę rosyjskich manewrów w różnych częściach świata.

Wedle informacji podanych przez admirała Gortney’a, ilość rosyjskich lotów dalekiego zasięgu stanowczo wzrosła. Nie podał jednak ich liczby. Wraz z nią zwiększa się także zasięg samolotów, które docierają do Kanady, Alaski i Kanału La Manche.

Na chwilę obecną lotnictwo rosyjskie przestrzega norm międzynarodowych, jednak amerykańskie siły bardzo uważnie obserwują ich działania.

Admirał stwierdził, że ożywienie lotnictwa rosyjskiego rodzi zapytanie o długoterminowe intencje Moskwy. Ujawnił też, że niedawno siły amerykańskie śledziły w pobliżu Kuby i Wenezueli dwa statki Rosji – szpiegowski i logistyczny.

W opinii adm. Gortney’a, siły Rosjan są bardziej mobilne niż niegdyś sowieckie, ponieważ nastąpiła koncentracja na polu jakości i mobilności. Zmiana doktryny wojennej Rosji jest widoczna – według admirała – w przypadku Ukrainy.

W czasie przemowy w senackiej Komisji Sił Zbrojnych USA, Gortney zaznaczył, że wraz ze wzrostem rosyjskiej asertywności wojskowej rośnie również liczba patroli rosyjskiego lotnictwa poza przestrzenią powietrzną FR. Liczba takich lotów jest większa niż w jakimkolwiek roku od czasów zimnej wojny.

Szy/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net