17 maja 2024
Wiadomości

Rosyjscy pranksterzy znowu dodzwonili się do prezydenta III RP. Telefon wykonano po eksplozji ukraińskiej rakiety w Przewodowie

Kancelaria prezydenta przekazała, że do Andrzeja Dudy w nocy z wtorku na środę w ubiegłym tygodniu zadzwoniła osoba podszywająca się pod prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Prezydent przez około siedem minut przekazywał informacje – jak się okazało – rosyjskim pranksterom, którzy już wcześniej skutecznie połączyli się z prezydentem i przeprowadzili z nim rozmowę, podszywając się pod innego zagranicznego polityka.

Podobna sytuacja miała miejsce w lipcu 2020 roku. Wówczas pranksterzy używający pseudonimów Vovan i Lexus zadzwonili do prezydenta Dudy podając się za przedstawiciela NATO.

Wieczorem po uderzeniu wystrzelonej przez Ukrainę rakiety w Przewodów ci sami pranksterzy zadzwonili do prezydenta, podając się za Emmanuela Macrona.

Poniżej nagranie, które opublikowano w serwisie YouTube.

– Po eksplozji rakiety w Przewodowie, w czasie trwających łączeń z głowami państw i szefów rządów doszło do połączenia z osobą podającą się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona. W trakcie połączenia prezydent Andrzej Duda zorientował się po nietypowym sposobie prowadzenia rozmowy przez rozmówcę, że mogło dojść do próby oszustwa i zakończył rozmowę. Po tym połączeniu KPRP niezwłocznie podjęła we współpracy z odpowiednimi służbami działania wyjaśniające – przekazała Kancelaria Prezydenta.

Jak widać, kolejny skuteczny telefon ze strony pranksterów ponownie kompromituje państwo kontrolowane z Warszawy. Ci sami ludzie bowiem skutecznie łączą się z głową państwa i prowadzą z nim rozmowę. Duda zaś relacjonuje im sytuację, która była przez pewien czas niezwykle istotna i informacje mogły zostać wykorzystane w niebezpieczny sposób.

Jak widać, jak ktoś chce ośmieszyć głowę państwa, może to zrobić. Tymczasem rzecznik ministra ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn co i raz relacjonuje rzekome „ataki” na Polskę w poważnym tonie, tworząc – jak widać fałszywe – wrażenie, że państwo cokolwiek kontroluje. W międzyczasie też państwo zajmuje się cenzurowaniem niezależnych mediów.

Innymi słowy, służby robią wszystko, tylko nie to, co powinny.

nczas.com / youtube.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net