Rosyjscy skazańcy po stronie separatystów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że po stronie separatystów walczą skazańcy z Rosji. Zatrzymany przez siły prorządowe twierdzi, że przestępców z wyrokiem w Rosji jest w szeregach bojowników co najmniej 22. Na wojnie znaleźli się, ponieważ zaproponowano im wolność w zamian za służbę.

– Jak podała SBU, w strefie prowadzonej operacji antyterrorystycznej zatrzymano mężczyznę, który brał udział w działaniach po stronie terrorystów. Okazał się przestępcą, którego wcześniej aresztowano na terenie Rosji – informuje portal defence24.pl.

Według zeznań aresztowanego wynika, że do separatystycznych sił zbrojnych przystąpiło co najmniej 22 osób wcześniej aresztowanych w Rosji. Zatrzymany Rosjanin pełnił funkcję kierowcy czołgu T-64, który został zniszczony przez Ukraińców w trakcie walk. Składający zeznania miał w grudniu zostać aresztowany w Rosji za kradzież samochodu. Otrzymał propozycję naprawiania pojazdów pancernych należących do prorosyjskich terrorystów w zamian za odzyskanie wolności, na co wyraził zgodę.

CWIK/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net