„Rosyjscy szpiedzy udają uchodźców”. Instytucje alarmują pracowników z dostępem do poufnych danych przed przyjmowaniem ich do domów

Niderlandzcy eksperci ds. szpiegostwa cytowani w dzienniku „De Telegraaf” zwracają uwagę, że „szpiedzy z Rosji, którzy udają uchodźców z Ukrainy i przybywają do Niderlandów, stanowią realne niebezpieczeństwo dla kraju”. Zdaje się, że podobnych rozważań nie podejmuje warszawski rząd.

Niderlandzka gazeta podkreśla, że pracodawcy w niektórych instytucjach, np. na lotnisku Schipol w Amsterdamie ostrzegają personel z dostępem do danych poufnych. Chodzi o zagrożenia dla bezpieczeństwa w związku z przyjmowaniem uchodźców do swoich domów.

– Rosyjscy szpiedzy, którzy dołączają do uchodźców z Ukrainy, to prawdziwe zagrożenie dla Holandii, to wypróbowana w przeszłości metoda Moskwy – alarmuje w rozmowie z „De Telegraaf” Ben de Jong, ekspert ds. szpiegostwa.

Dziennik zaznacza również, że Krajowy Koordynator ds. Zwalczania Terroryzmu (NCTV) bardzo poważnie podchodzi do tego zagrożenia. Już teraz uczula pracodawców rządowych instytucji w związku z tą sprawą.

– Istnieje ryzyko, że szpieg będzie podsłuchiwał poufne rozmowy lub ukradnie przepustkę umożliwiającą dostęp np. do budynku ministerstwa – powiedział gazecie anonimowy pracownik niderlandzkiego ministerstwa obrony.

zyciestolicy.com.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “„Rosyjscy szpiedzy udają uchodźców”. Instytucje alarmują pracowników z dostępem do poufnych danych przed przyjmowaniem ich do domów

 • 29 marca 2022 o 15:52
  Permalink

  a co z ukraińskimi szpiegami podającymi się za uchodźców?

  Odpowiedz
  • 31 marca 2022 o 08:29
   Permalink

   Pytanie na czasie. chce to pytanie uzupelnic o nastepne, mianowicie,….a co z ukrainskami gangsterami, zlodziejami i bandytami, ktorzy juz przekroczyli granice z Polska w liczbie ponad 50 tysiecy? to sa ci ktorych ,polska straz przepuscila, mimo iz miala polecenie ( tak, tak POLECENIE ) nod strony ukrainskiej nie wpuszczac w poborowym wieku.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net