Rosyjska reżyserka Tamara Jakżyna zamordowana

Tamara Jakżyna była wielką przyjaciółką Polski, znawczynią i miłośniczką poezji Papieża. Była także współautorką scenariusza pierwszego rosyjskiego filmu o Janie Pawle II.

W dniu 14 kwietnia w siedzibie Państwowej Rosyjskiej Biblioteki Literatury Obcej w Moskwie odbył się wieczór poświęcony poezji Karola Wojtyły. Na uczestnikach spotkania ogromne wrażenie wywarła wiadomość o odnalezieniu ciała artystki. Jakżyna, dziennikarka i reżyserka, zaginęła w marcu tego roku.

Moskiewska biblioteka organizuje cykliczne spotkania poetycko-literackie, w których udział biorą znani rosyjscy tłumacze literatury polskiej i twórczości literackiej Karola Wojtyły. Wśród nich są: Andriej Bazylewski, Igor Baranow oraz jeden z dyrektorów Biblioteki, Jewgienij Raszkowski. Podczas obecnego spotkania Raszkowski i Bazylewski recytowali wiersze Papieża w swoim przekładzie. Z kolei Igor Baranow z wielkim bólem zawiadomił zebranych o śmierci Tamary Jakżyny, z którą wspólnie zrealizowali pierwszą część filmu o Janie Pawle II Nie bój się, modlę się za ciebie. Wiadomość o odnalezieniu ciała dziennikarki otrzymał na dwie godziny przez spotkaniem.

W rosyjskich mediach ukazała się informacja prokuratury, że domniemani sprawcy mordu zostali aresztowani. Według oficjalnej wersji porwanie i śmierć Jakżyny można powiązać z wcześniejszymi próbami pozbawienia jej prawa własności mieszkania, w którym mieszkała.

Mug/pl.radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net