Rosyjski ambasador zastrzelony w Turcji

foto: twitter.com/baysal48
foto: twitter.com/baysal48

Andriej Karłow, ambasador Rosji, został śmiertelnie postrzelony przez napastnika podczas wystawy w Ankarze. Dyplomata zmarł pomimo szybkiej interwencji lekarzy. Strzelec miał, wedle zeznań świadków, wykrzykiwać o zemście za działania Rosji w Aleppo.

Do tragedii doszło podczas wernisażu w galerii sztuki, gdzie otwarto wystawę zatytułowaną „Rosja widziana oczami Turków”. Mężczyzna z bronią zaatakował rosyjskiego ambasadora, gdy ten przygotowywał się do wygłoszenia uroczystego przemówienia. Obecni podczas zdarzenia wspominają, że morderca krzyczał „Allah Akbar” i mówił coś o „zemście za Aleppo”. – Wysoki mężczyzna w garniturze oddał najpierw strzały w powietrze, a potem wycelował w ambasadora – relacjonuje reporter tureckiego dziennika „Hurryiet”.

Karłowa natychmiast przewieziono do szpitala, lecz mimo wszystko dyplomata zmarł w wyniku odniesionych ran. Napastnik został zastrzelony przez policjantów. Nie ujawniono jeszcze jego tożsamości. Pojawiły się informacje, jakoby zabójca Karłowa sam miał być funkcjonariuszem tureckiej policji. Obecny na wernisażu dziennikarz uwiecznił zamach na zdjęciu, które obiegło cały świat.

MGOT/onet.pl, tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net