Rosyjskie myśliwce ostrzelały w Syrii samoloty Izraela

foto: YouTube (Минобороны России) "Нанесение авиаударов в провинциях РАККА и АЛЕППО"
foto: YouTube (Минобороны России) „Нанесение авиаударов в провинциях РАККА и АЛЕППО”

Izraelskie media lamentują, że samoloty myśliwskie Rosji od początku operacji wojskowej w Syrii dwukrotnie ostrzelały samoloty izraelskie, zaś przed tygodniem doszło do próby przechwycenia przez Rosjan izraelskiej maszyny. 

Dziennik „Jedijot Achronot”, który poinformował o incydentach, twierdzi, że kwestia koordynacji działań militarnych między Rosją a Izraelem w Syrii została niejako „wywołana” atakami rosyjskimi i będzie stanowiła główny temat czwartkowych rozmów premiera Izraela Benjamina Netanjahu i prezydenta Rosji Władimira Putina.

W zeszłym tygodniu o próbie przechwycenia izraelskiego samolotu bojowego przez myśliwiec Rosji nad śródziemnomorskim wybrzeżem Syrii informowała izraelska stacja telewizyjna 10 Kanał. W komentarzu stacja podkreśliła, ze samoloty „nie weszły w kontakt”.  Izrael bombarduje składy broni przekazywane Hamasowi z terytorium Syrii, zaś punkty przerzutowe znajdują się jeszcze po stronie syryjskiej.

– Przyjechałem tu, mając na uwadze jeden główny cel – wzmocnienie koordynacji między nami w sferze bezpieczeństwa, aby zapobiec wszelkiego rodzaju wypadkom, nieporozumieniom i niepotrzebnym sytuacjom konfliktowym – mówił w czwartek Netanjahu po spotkaniu z Putinem na Kremlu.

Netanjahu poinformował też na Kremlu, że dowódcy żydowscy spotkają się z rosyjskim sztabem generalnym w celu szczegółowego przedyskutowania zasad koordynacji działań wojskowych.

Izraelska gazeta przypomina, że po raz pierwszy kwestia zaatakowania izraelskich myśliwców patrolujących pogranicze syryjsko-libańskie w celu uniemożliwienia przerzutu broni z Syrii została poruszona podczas wizyty prezydenta Izraela Reuwena Riwlina w Moskwie w połowie marca., lecz Władimir Putin odmówił wówczas skomentowania tych zarzutów. W grudniu Izrael i Rosja uzgodniły, że będą koordynować działania w zwalczaniu terroryzmu.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.