Rosyjsko-chińskie manewry morskie

Na Morzu Czarnym zaczęły się wspólne manewry floty rosyjskiej i chińskiej. Uczestniczy w nich około dziesięciu okrętów różnych klas. Zasadnicze manewry jednak mają się odbyć na Morzu Śródziemnym.

Manewry rozpoczęły się ceremonią otwarcia w bazie w Noworosyjsku nad Morzem Czarnym. Wzięli w niej udział zastępca dowódcy floty rosyjskiej Aleksandr Fedotenkow oraz wiceadmirał Floty Chin Du Czinchen. W ćwiczeniach biorą udział ze strony rosyjskiej m.in. eskortowiec Pytliwyj i okręt rakietowy Samum. Chiny wysłały m.in. fregaty Weifang i Linyi.

Wspólne ćwiczenia nie są wymierzone przeciwko żadnym krajom trzecim i nie maja związku z sytuacją w regionie – informuje służba prasowa rosyjskiego resortu obrony. Celem manewrów ma być zacieśnienie przyjacielskich stosunków i współpracy pomiędzy dwoma krajami, a także przeciwdziałanie zagrożeniom.

Szy/Kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net