RŚA: Zastrzelono księdza

Alllexxxis, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Wikariusz generalny diecezji Bambari w Republice Środkowoafrykańskiej, ks. Firmin Gdagoua zmarł w wyniku ran postrzałowych. Zamachu na księdza dokonano w piątek.

W piątkowy wieczór do siedziby biskupa wtargnęła grupa uzbrojonych mężczyzn. Ks. Gdagoua wraz z innymi zasiadał wówczas do kolacji. Otrzymał ranę postrzałową w brzuch.

Proboszcz katedry w Bangui, stolicy RŚA powiedział, że „katolicy w Republice Środkowoafrykańskiej są rozgoryczeni”. – Napad na diecezjalny ośrodek w Bambari pokazuje, że nikt nie jest dziś bezpieczny, a rebelianci mogą sobie pozwolić na wszystko. Władze nie wypełniają swych obowiązków – powiedział ks. Mathieux Bondobo. – Pytamy się: po co to wszystko i kto będzie następny? Dlatego, że w tym kraju nikt nie jest bezpieczny, a w szczególności duchowni i kościelni hierarchowie – dodał.

– Wikariusz generalny diecezji Bambari był człowiekiem pokoju, kapłanem, który poświęcił całe swoje życie dla sprawy jedności naszego kraju, dla głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu i pojednaniu. I to właśnie ten człowiek został zabity z zimną krwią przez wrogów pokoju. Jesteśmy zasmuceni, ale nas to nie zniechęci. Nadal będziemy ujawniać i potępiać zło, które dzieje się w tym kraju. Będziemy demaskować tych, którzy sieją zamęt, a także tych, którzy pozostają bierni i nie chcą powstrzymać sił, które wprowadzają wojnę, dopuszczają się zbrodni przeciw ludzkości. Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej nie zamilknie, nie da się obalić, poprowadzi swą walkę aż do końca. Wszyscy wiedzą, kim są ci zbrodniarze, znamy ich z imienia i nazwiska, wiemy gdzie przebywają. Nikt nie może temu zaprzeczyć. Niech więc ci, którzy mają władzę ich zatrzymać i wygnać, zabiorą się do pracy, niech zrobią, co do nich należy! – apelował ks. Bondobo.

Wcześniej w rozmowie z Radiem Watykańskim ordynariusz Bangassou bp Juan Aguirre, mówił, że konflikt w kraju rozniecany jest przez „najemników arabskich mocarstw naftowych”, których „głównym celem jest uzyskanie dostępu do znajdujących się tam surowców mineralnych”.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net