Rząd Australii chce naruszenia tajemnicy spowiedzi

Przykuta, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Tydzień temu przyjęto prawo, które pozwala karać księży, jeśli ci nie zgodzą się na naruszenie tajemnicy spowiedzi w kwestiach nadużyć seksualnych. Obecnie prawo to zostaje wprowadzone tylko na terenie stolicy, Canberry. Kościół obawia się jednak, że jest to dopiero początek przed podobnymi zmianami w całym kraju.

Przepisy mają wejść w życie od marca przyszłego roku. – Prawo to jest niedojrzałe i nierozsądne, powodowane najwyraźniej chęcią karania Kościoła katolickiego bez właściwego zbadania następstw tej decyzji – ocenił abp Mark Coleridge, przewodniczący Konferencji Episkopatu Australii.

Z kolei abp Goulburn Christopher Prowse uważa, że władze depczą wolność religijną stawiając siebie jako ekspertów w sprawie spowiedzi nie poprawiając zarazem bezpieczeństwa dzieci. – Czy osoba dopuszczająca się nadużyć seksualnych wyspowiadałaby się księdzu wiedząc, że ten zgłosi ją na policję? – zauważa arcybiskup. Zwraca też uwagę, że zniesienie tajemnicy spowiedzi w świetle prawa może odwieść wiele osób od dobrowolnego zgłoszenia się na policję i przyznania do czynu.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.