Rząd Danii rezygnuje z aplikowania preparatu J&J. „Zakrzepy potencjalnie związane ze szczepionką”

– Władze Danii podjęły decyzję o wykluczeniu preparatu Johnson & Johnson z programu szczepień przeciwko Covid-19, w związku z przypadkami zakrzepów potencjalnie związanymi ze szczepionką – poinformowały wczoraj duńskie media. To drugi wykluczony przez duński rząd preparat. Wcześniej zakazano stosowania preparatu koncernu AstraZeneca.

Wykluczenie preparatu J&J związane jest z występowaniem zakrzepów połączonych z niską liczbą płytek krwi u niektórych osób, które preparat przyjęły. Dotyczy to m.in. kobiet przed menopauzą. Z podobnych powodów zaprzestano w Danii stosować preparat AstraZeneca.

Z kolei Europejska Agencja Leków nie zmienia swojego zdania i przekonuje, że „korzyści przewyższają ryzyko”. Wspomniała jedynie, że producent powinien zaktualizować informacje na ulotce preparatu na temat możliwych efektów ubocznych. Podobną opinię wydała amerykańska Agencja Żywności i Leków.

Jeśli jednak ktoś chciałby przyjąć preparat J&J w Danii, wciąż będzie miał taką możliwość, jednak poza centralnym programem szczepień.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “Rząd Danii rezygnuje z aplikowania preparatu J&J. „Zakrzepy potencjalnie związane ze szczepionką”

 • Avatar
  6 maja 2021 o 07:17
  Permalink

  Psychopatologiczne kreatury współpracujące od dekad z elitami światowej władzy są tymi samymi którzy stworzyli aktualną pandemie jak również I czy IIWS. Szczycą się swymi pradawnymi korzeniami , czcząc lucyfera, Balla, Apoliona i on jest ich Bogiem. Obecnie dysponują niesamowitymi technologiami w tym AI mając nadzieję na życie wieczne..a 100 mln potencjalnie zabitych ludzi czy może będzie to miliard nie stanowi to dla nich różnicy. Jesteśmy dla tylko robactwem.

  Odpowiedz
 • Avatar
  6 maja 2021 o 09:32
  Permalink

  Ci ,co to robią ludziom to zwykli zbrodniarze .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.