Rząd jednak pomoże rodakom z Mariupola

foto: fb.com/Kresywpotrzebie
foto: fb.com/Kresywpotrzebie

Polski rząd zmienił decyzję w sprawie ewakuacji Polaków przebywających w Mariupolu. Niecały miesiąc temu, pomoc naszym rodakom była niemożliwa. Tłumaczono wówczas, że Polakom zamieszkującym Mariupol nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, w związku z czym nie ma potrzeby ewakuowania ich do Polski. Nagła zmiana decyzji zbiega się w czasie ze staraniami o pozytywny dla PO wynik wyborów parlamentarnych.

Jak zapowiadają polskie władze, ewakuowani rodacy z Mariupola otrzymają nie tylko pomoc w powrocie do Polski, ale także czasowe wsparcie w kraju. Decyzja polskiego rządu zadziwia, dotychczas bowiem wszelkie rozmowy na ten temat kończyły się fiaskiem. Wiele osób łączy nagłą chęć pomocy ze zbliżającym się głosowaniem i próbą zdobycia społecznego poparcia. W związku z tym pojawiły się obawy dotyczące kontynuowania akcji już po wyborach.

MSZ i MSW poinformowały, że program skierowany jest tylko do osób polskiego pochodzenia. Obejmie członków najbliższej rodziny zameldowanych i faktycznie zamieszkałych w mieście Mariupol oraz przylegających do niego rejonach: pierszotrawniewym, wołodarskim i nowoazowskim. Osoby, które powrócą do Polski, otrzymają pozwolenie na pobyt stały. Koordynatorem programu jest Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Charkowie.

Kaoch/pch24

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net