Rząd na uchodźstwie Ukrainy w Polsce?

Nieoficjalnie rządy niektórych europejskich państw oraz Waszyngton rozważają plan, w ramach którego powstanie ukraiński rząd na uchodźstwie. Wielkie media mówią o „wieloletniej okupacji” Ukrainy i prowadzeniu wojny partyzanckiej.

„Washington Post” przytacza wypowiedzi unijnych i amerykańskich urzędników. Ci przy założeniu, że Rosja zwycięży Ukrainę, planują różne scenariusze działań. Jednym z nich jest rząd na uchodźstwie, który koordynowałby „operacje partyzanckie”.

„Wirtualna Polska” podkreśla przy tym dużą rolę prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Ten wcześniej deklarował, że pozostanie na pewno w Kijowie i nie opuści stolicy.

Z kolei według „New York Times” kraje „zaprzyjaźnione” z Ukrainą trwają prace nad „linią sukcesji” ukraińskiego rządu na wypadek schwytania lub zabicia Zełenskiego. Według NYT, nawet w razie zainstalowania prorosyjskiego rządu w Kijowie, „posiadanie niezależnego przywódcy pomoże zapobiec uzyskaniu legitymacji”. Należy zaznaczyć, że jest to raczej życzeniowe myślenie.

Według CNN, ukraiński rząd na uchodźstwie miałby powstać i działać z terytorium Polski.

– Ukraińcy mają plany, o których nie zamierzam mówić ani wdawać się w szczegóły, aby zapewnić ciągłość rządu w ten czy inny sposób, i na tym poprzestanę – powiedział sekretarz stanu Antony Blinken w rozmowie z CBS.

onet.pl / rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net