Rząd przeznaczy prawie 3 mld zł na ściągnięcie do nas imigrantów

pixabay

„Rzeczpospolita” dotarła do informacji o planowanej nowej polityce migracyjnej naszego rządu. Mają znaleźć się w niej „specjalne zachęty dla studentów i wysoko wykwalifikowanych pracowników” zza granicy. Koszt akcji to 2,9 mld zł.

– Specjalne zachęty dla studentów i wysoko wykwalifikowanych pracowników znajdą się w nowej polityce migracyjnej, która ma zostać ogłoszona na początku września – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

1,6 mld zł ma być pokryte z Unii Europejskiej. Znajduje się w nim pakiet zachęt dla Polaków, którzy chcieliby wrócić z emigracji, choć mogliby korzystać z niego również cudzoziemcy będący wysoko wykwalifikowanymi fachowcami. Wyceniany jest na 1,2 mld zł.

– Widzimy konieczność zdecydowanych działań. Wprawdzie firmy inwestujące w centra badawczo-rozwojowe coraz częściej twierdzą, że Polska jest atrakcyjna dla pracowników z wyżej rozwiniętych od nas państw spoza Unii, ale jesteśmy dla nich jednym z wielu krajów do wyboru – skomentował Paweł Chorąży, wiceminister w resorcie inwestycji i rozwoju, które wraz z resortem pracy przygotowuje projekt nowej społeczno-gospodarczej polityki migracyjnej.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net