Rząd rozpatrzy obowiązkowe OC dla rowerzystów?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwo Finansów mają rozpatrzyć sprawę obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Wszystko przez łódzką inicjatywę „EL 00000 Zmotoryzowani Mieszkańcy Łodzi”, którzy domagają się wprowadzenia obowiązku ubezpieczenia dla rowerzystów.

W ostatnich latach weszła moda na korzystanie z rowerów. Popularność zyskują nie tylko zakupione, ale również wypożyczane sprzęty. Ze względu na większy użytek, zwiększyły się statystyki spowodowanych wypadków przez rowerzystów – rocznie około 1650 wypadków (ok. 6 proc. – kierujący samochodami zaś 78 proc.) spowodowanych jest przez rowerzystów.

– Warto przy tym odnieść się do skali potencjalnego zagrożenia. Rowerzyści powodują ok. 6 proc. wypadków, a np. piesi – ok. 8 proc.. Czy to miałoby oznaczać, że pieszych także należałoby objąć obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej? Taki pomysł z miejsca należy uznać za nonsensowny – mówi Mariusz Wichtowski, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Nie jest to pierwsza akcja, w której część osób domaga się nałożenia obowiązkowego ubezpieczenia OC na rowerzystów. Zawsze jednak wychodzi to od właścicieli samochodów. Podobnie jest w tym przypadku. Czy jednak ma to większy sens?

CWIK/wyborcza.biz

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.