2 marca 2024
RodzinaWiadomości

Rząd USA: HIV głównie u homoseksualistów

Entuzjaści homoseksualnego stylu życia często twierdzą, że nie wiąże on się z zagrożeniem życia i zdrowia. Fakty są jednak inne. Jedna z amerykańskich agencji rządowych geje i biseksualiści stanowią nieproporcjonalnie wysoki odsetek wśród zakażonych wirusem HIV. Najczęściej występuje on u młodych i należących do mniejszości etnicznych homoseksualistów.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

W dostępnej w Internecie ulotce jednej z amerykańskich agencji rządowych czytamy, że „geje i biseksualni mężczyźni są ciężej poszkodowani przez HIV, niż jakakolwiek inna grupa w Stanach Zjednoczonych”. Ponadto „homoseksualiści, biseksualiści i inni mężczyźni współżyjący z mężczyznami” w 2013 roku stanowili jedynie 2 proc. ogółu społeczeństwa amerykańskiego i zarazem aż 55 proc. osób żyjących z wirusem HIV. Pod koniec tego roku 687 800 amerykańskich homo- i biseksualistów było zakażonych wirusem HIV. To około 15 proc. z prawie 4,5 mln osób o takiej orientacji seksualnej w USA.

Ulotka jasno obrazuje także panujące trendy. W latach 2005-2014 liczba zdiagnozowanych w USA przypadków zarażenia wirusem HIV wzrosła wśród homo- i biseksualnych mężczyzn o 6 proc. W tym samym czasie wśród ogółu populacji zanotowano 19-procentowy spadek. Jeśli tendencje te się utrzymają, to nosicielem wirusa HIV będzie co drugi czarnoskóry i co czwarty latynoski gej i biseksualista.

Wśród osób w wieku od 13 do 24 lat aż 92 proc. zakażeń wirusem HIV nastąpiło wśród homo- i biseksualistów.

Tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o zakażenia, nieco się zatrzymała w latach 2010-2014. Wśród białych gejów i biseksualistów liczba zdiagnozowanych przypadków zarażenia HIV spadła o 6 proc., jednak w tym samym czasie u Latynosów wzrosła o 13 proc. W grupie młodych homo- i biseksualistów w latach 2010-2014 liczba zdiagnozowanych przypadków HIV spadła wśród białych i czarnoskórych przy jednoczesnym wzroście u Latynosów.

Autorzy ulotki utrzymują, że najczęstszą przyczyną zarażenia wirusem HIV są stosunki analne przy jednoczesnym braku prezerwatywy i niewzięciu lekarstwa zapobiegającemu zakażeniu. „homo-fobia, stygmatyzacja i dyskryminacja mogą narażać gejów i biseksualnych mężczyzn na ryzyko różnego typu fizycznych i zdrowotnych problemów i wpływać na to czy szukają i są w stanie uzyskać dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych” – czytamy w ulotce.

Oznacza to, że autorzy ulotki, mimo zagrożeń zdrowotnych związanych z prowadzeniem homo- i biseksualnego stylu życia, przyjmują lewicowy światopogląd walki z „homo-fobią”, głosząc tzw. tolerancję. Jednak jedynym skutecznym sposobem chroniącym przed zagrożeniami związanymi z homoseksualizmem jest powstrzymanie się od jego praktykowania, gdyż używanie różnego rodzaju „zabezpieczeń” nie gwarantuje braku choroby. Ponadto problemy zdrowotne czynnych homoseksualistów są skutkiem odejścia od prawa naturalnego, którego broni zarówno filozofia klasyczna, jak i Kościół katolicki. „Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że »akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane« […]. Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane” – czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Maj/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net