Rządowy doradca: „Szczepionki zostaną z nami na dłużej”. Szef Pfizera: „To będzie coroczna rutyna”

Prof. Miłosz Parczewski, specjalista chorób zakaźnych, członek Rady Medycznej przy premierze uważa, że szczepienie na koronawirusa SARS-CoV-2 będzie forsowane przez rząd jeszcze przez dłuższy czas. Opinia zbiega się z wypowiedzią Alberta Bourla, dyrektora generalnego Pfizera w stacji CNBC, który powiedział, że szczepienie na koronawirusa będzie „coroczną rutyną”.

– KE negocjuje dostawy Pfizera na lata 2022-23. Chodzi o prawie 2 mld dawek. Czy to oznacza, że szczepienia antycovidowe zostają z nami na dłużej? – zapytał Marcin Zaborski w RMF FM. – Tak myślę odpowiedział doradca premiera prof. Parczewski.

– Szczepienia antycovidowe prawdopodobnie będą powtarzalne z dwóch przyczyn. Jedna przyczyna to ta, że będzie ono najprawdopodobniej ważne przez rok. Tak jak na grypę się doszczepiamy co rok, to będą spadki ochrony przeciwciał – kontynuował prof. Parczewski.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Druga rzecz, którą obserwujemy i jest szeroko dyskutowana, to nowe warianty. Akurat szczepionki mRNA stosunkowo łatwo jest dopasować do ewolucji wirusa, czyli zmienić tak, by w tej szczepionce był nowy wariant brytyjski, brazylijski. Więc te szczepionki będą na pewno uaktualnianie, jak robi się to w przypadku szczepionki na grypę – dodał.

Jest to stanowisko podobne do tego, które przedstawił ostatnio Albert Bourla, dyrektor generalny firmy Pfizer w stacji CNBC.

– Ludzie prawdopodobnie będą potrzebować przyjęcia kolejnej, przypominającej dawki szczepionki, podanej w ciągu roku od pełnego zaszczepienia – mówił i dodał, że „szczepienia przeciw COVID-19 staną się coroczną rutyną”.

– Niezwykle ważne jest, aby zmniejszyć pulę osób, które mogą być podatne na wirusa – zaznaczył.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.