Rzecznik MSZ: Jesteśmy sługami narodu ukraińskiego

– Jesteśmy sługami narodu ukraińskiego – ogłosił dziś rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Skandaliczna, choć niezaskakująca w stosunku do warszawskiego rządu deklaracja padła podczas dzisiejszej konferencji prasowej w komentarzu odmowy „misji pokojowej” na Ukrainie przez prezydenta tego kraju Wołodymyra Zełenskiego.

Jasinę zapytano o wypowiedź ukraińskiego prezydenta w sprawie tzw. „misji pokojowej”. – Całość tego wywiadu jest nieco bardziej skomplikowana – przekonywał rzecznik MSZ. Dodał, że Zełenski nie chce mieć „zamrożonego” konfliktu na Ukrainie.

– Ja myślę, że całkowicie się zgadzamy z prezydentem Zełenskim i z jego zdefiniowaniem tej sprawy, bo też nie chcemy, aby ten konflikt na Ukrainie trwał długo, był zamrożony i żeby nie można było ukraińskiego społeczeństwa przed nim ratować – przekonywał Jasina.

Dodał, że projekt „misji pokojowej” Jarosława Kaczyńskiego „pozostaje do dyspozycji naszych ukraińskich przyjaciół”.

– Jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej decyzji, jej próśb, jej wniosków w tej sprawie. Jeżeli nasi ukraińscy przyjaciele będą chcieli z tego planu skorzystać, pozostajemy do dyspozycji; podobnie jak w wypadku sojuszników – deklarował.

Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb – palnął rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Rzecznik MSZ: Jesteśmy sługami narodu ukraińskiego

  • 1 kwietnia 2022 o 13:08
    Permalink

    Co ten rzecznik prasowawy msz-u liachowskieho jeszcze robi na stolku? Lukasz Jasina powinen zostac wykopany ze stolka jak tylko pomyslal, zeby tak powiedziec !!!!!! Slowo prasowawy uzylem celowo, tak samo jak przymiotnik- okreslenie narodowosci polskiej jako Lachy, tak cudownie okreslali i okreslaja nas Ukrainscy nachodzcy w Polsce i na Ukrainie. Moj poprzedni komentarz zostal usuniety . Wyglada na to ,ze tylko UKRAINSKA PRAWDA ( celowo napisalem z duzych liter ,zebysmy wiedzieli ,o jaka prawde tak naprawde chodzi ) ma racje bytu w polskich mendiach publicznego scieku. Zas Polacy nie maja juz nic do gadania.
    Tak potraktowal Polakow rzad w Warszawie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net