Rzecznik prezydenta mówi jak jest. Propartyjni wściekli

Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons (kolaż)

Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta przypomniał wczoraj w TVN24, że „Jaki i Wójcik są wiceministrami, posłami także dzięki temu, że to prezydent Andrzej Duda i jego zwycięstwo uruchomiło taką falę, że później prawica mogła wygrać wybory”. Patryk Jaki odpowiedział na Twitterze, że nie będzie dyskutował z „ludźmi od PR-u”, zaś znany z sympatii dla rządzących socjalistów Samuel Pereira (obecnie redaktor naczelny TVP Info) sugeruje, że rzecznik musi odejść, albo Duda „przegrał II kadencję”.

– Ja mogę wiceministrowi Jakiemu powiedzieć jedno: to zwycięstwo wyborcze Andrzeja Dudy otworzyło drogę Prawu i Sprawiedliwości do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych i to też dzięki zwycięstwu Andrzeja Dudy pan minister Jaki jest dzisiaj wiceministrem. Gdyby tego zwycięstwa nie było, to pewnie pan wiceminister Jaki byłby albo poza parlamentem, albo siedział w ławach opozycji – stwierdził Krzysztof Łapiński w TVN24. – Jeśli któryś z wiceministrów osiągnie taki wynik wyborczy jak prezydent, czyli zdobędzie ponad 8,5 miliona głosów wyborców, to wtedy będą partnerami do dyskusji z prezydentem – dodał.

– Panowie Jaki i Wójcik są wiceministrami, posłami także dzięki temu, że to prezydent Andrzej Duda i jego zwycięstwo uruchomiło taką falę, że później prawica mogła wygrać wybory – podsumował Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta.

Odpowiedzi strony prorządowej były nastawione przeciwko rzecznikowi. – Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od „PR-u”. Bo oni nigdy nie rozumieją dlaczego trzeba robić „niePRowe” reformy państwa – twierdzi Patryk Jaki na Twitterze. – Ostatnie dni pokazują jasno – dla prezydenta @AndrzejDuda prosty wybór. Albo odchodzi Łapiński (który mu szkodzi), albo przegrał II kadencję – napisał Samuel Pereira, redaktor naczelny TVP Info.

Widać wyraźnie walkę wpływów w obozie rządzących i ścieranie się różnych interesów. Nawet na portalu wpolityce.pl można przeczytać, że napięcie jest „coraz większe”.

Twitter, tvn24.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net