24 maja 2024
Wiadomości

Rzym nie gotowy na Jubileusz Miłosierdzia

foto: "Colosseum exterior", licencja: CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: „Colosseum exterior”, licencja: CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Wielkie opóźnienia, brak wystarczających inwestycji i tolerowanie działania nielegalnej infrastruktury – to ocena Rzymu na cztery miesiące przed rozpoczęciem Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Według szacunków, to wielkie wydarzenie przyciągnie do Wiecznego Miasta aż 33 miliony pielgrzymów z całego świata.

Były burmistrz Rzymu, Francesco Rutelli, ma poważne wątpliwości, czy Rzym będzie w stanie ich godnie przyjąć. Jako organizator Jubileuszowego Roku Świętego 2000 wskazuje, że cztery miesiące po ogłoszeniu przez Papieża Franciszka Jubileuszu, przygotowania wciąż pozostają jedynie w sferze projektów.

Nie ruszyła budowa zapowiadanych parkingów, brakuje taniej bazy noclegowej. Kontrole wykryły też działające nielegalnie „podziemie hotelarskie”. Kiepsko jest z naprawą dróg i usprawnieniem komunikacji miejskiej.

Magistrat Rzymu apeluje do premiera Włoch o wyasygnowanie nadzwyczajnych środków, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Expo 2015. Jednocześnie wskazuje, że Jubileusz da miastu ogromny zastrzyk finansowy: PKB wzrośnie o 11,5 mld euro, wpływy z podatków to ponad 600 mln euro oraz powstanie 5,5 tys. nowych miejsc pracy. Tymczasem włoskie media donoszą, że w kasie miejskiej brakuje 40 mln euro na bieżące prace i oceniają, że Rzym to „więzień brudu i chaosu komunikacyjnego”.

Mug/pl.radiovaticana.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net