„Sądy uchylają decyzje dotyczące braku maseczek w miejscach, gdzie jest to wymagane”. Prof. Marczyńska z Rady Medycznej ubolewa

– Polacy widzą doskonale, że sądy uchylają decyzje dotyczące braku maseczek w miejscach, gdzie jest to wymagane. Sędziowie i prawnicy tłumaczą natomiast, że nie mogą podejmować innych decyzji, bo każde ograniczenie wolności musi mieć adekwatną podstawę prawną – powiedziała prof. Magdalena Marczyńska, członek Rady Medycznej przy premierze.

W wywiadzie rządowa eksperta przyznała, że prawo nie zezwala na egzekwowanie życzeń rządu w sprawie noszenia masek.

– Polacy widzą doskonale, że sądy uchylają decyzje dotyczące braku maseczek w miejscach, gdzie jest to wymagane. Sędziowie i prawnicy tłumaczą natomiast, że nie mogą podejmować innych decyzji, bo każde ograniczenie wolności musi mieć adekwatną podstawę prawną. Dlatego w tej dyskusji kręcimy się nieco wokół własnej osi. Mówimy i apelujemy o przestrzeganie zasad jako eksperci. Państwo o to apeluje. A potem aparat tego samego państwa – w postaci sądu – anuluje te kary – powiedziała prof. Magdalena Marczyńska.

– Cały czas powtarzamy więc, że coś z tym trzeba zrobić, trzeba inaczej te przepisy wprowadzać w życie, robić to na drodze ustaw. Inaczej ich przestrzeganie w społeczeństwie jest na takim poziomie, na jakim jest – dodała.

Przekonywała również, że segregacja sanitarna to „wyimaginowane” słowo. – Tu nie chodzi o dyskryminowanie nikogo, ale o bezpieczeństwo zdrowotne. Zapomnieliśmy o odpowiedzialności i solidarności. Nie robią na nas wrażenia liczby zgonów, oswoiliśmy epidemię. To jednak nie może powodować tego, że wolność osoby, która nie chce się szczepić, wymusza później zniewolenie tysięcy dzieci w domach. Dlatego też od miesięcy rząd ma nasze stanowisko w sprawie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 w określonych zawodach. Chodzi o zawody medyczne, nauczycieli, ale szerzej można to odnieść do przedstawicieli gastronomii, czy osób mających na co dzień bezpośredni kontakt z wieloma osobami. To stanowisko jednak jest i nic się z nim nie dzieje. Nie ma woli wprowadzania takich przepisów w życie – przekonywała rządowa ekspertka.

Należy tutaj zaznaczyć, że prof. Marczyńska dopuściła się wyraźnej manipulacji. Zwala bowiem winę za – jak słusznie określiła lockdown – zniewalanie ludzi nie na rząd, który podejmuje decyzje, lecz na ludzi, którzy nie chcą brać udziału w eksperymencie medycznym i legitymizowaniu transferu wielkich sum pieniędzy na konta globalnych korporacji. Tymczasem to rząd wprowadzał lockdown – w dodatku bezprawnie – pomimo braku merytorycznych argumentów, o czym wielokrotnie już mówili lekarze i eksperci z niemal całego świata.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “„Sądy uchylają decyzje dotyczące braku maseczek w miejscach, gdzie jest to wymagane”. Prof. Marczyńska z Rady Medycznej ubolewa

  • 6 listopada 2021 o 10:34
    Permalink

    Co to za ekspertka, która nie zna podstawowych rzeczy, że te maseczki nie chronią przed wirusem?
    Czy ona już kogoś w swoim życiu zawodowym wyleczyła? Bo tak to wygląda, że swoje niepowodzenia zawodowe rekompensuje stręczeniem pozamedycznych i w dodatku zabobonnych sposobow

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net