Salezjański Wolontariat Misyjny na celowniku IS

Hakerzy Państwa Islamskiego przeprowadzili zamach na stronę internetową Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. To pierwszy raz, gdy terroryści z IS zaatakowali polską witrynę.

Zamiast informacji o wolontariacie salezjańskim oraz wiadomości z prowadzonych przez niego misji, odwiedzający stronę SWM zobaczyli sztandar Państwa Islamskiego sławiący Allaha. Pojawił się również komunikat, w którym terroryści przyznają się do cyberataku. O bezpieczeństwo misjonarzy również świeckich związanych z wolontariatem, obawia się współpracujący z nimi dziennikarz Witold Gadowski. W większości są to osoby bardzo młode. – Pojawia się ogromne zagrożenie dla tych ludzi. – stwierdził publicysta.

Gadowski podejrzewa, że cyberatak ma związek z serialem opisującym życie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Produkcja, z którą związany jest SWM, przedstawiała m.in. męczeństwo Koptów czy sytuację Asii Bibi. Obecnie miał ujrzeć światło dzienne odcinek o prześladowaniach chrześcijan w Iraku. Najpewniej to wzbudziło furię terrorystów.

Mgot/Niedziela

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net