Samorozwiązanie parlamentu w Chorwacji

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Impas polityczny w Chorwacji – posłowie podjęli decyzję o samorozwiązaniu parlamentu. Teraz kraj czekają przedterminowe wybory. Nie widać jednak ewentualnego przyszłego zwycięzcy.

Zgodnie z prawem będą musiały odbyć się w czasie od 30 do 6o dni licząc od terminu rozwiązania parlamentu. Nie wiadomo jednak, czy cokolwiek zmienią – sondaże wskazują, iż w kolejnych wyborach żadna partia może znowu nie uzyskać większości. Taka sytuacja zdarzyła się właśnie pod koniec ubiegłego roku, a jej efektem były ogromne trudności w uformowaniu koalicji. Ta ostatecznie powstała, lecz zdaniem prezydent Kolindy Grabar-Kitarović, żadne z ugrupowań nie było zdolne do stworzenia rządu.

Kitarović namawiała posłów do podjęcia decyzji o samorozwiązaniu parlamentu. Chorwacka prezydent chciałaby, by nowe wybory odbyły się już po wakacjach. Również wicepremier Tomislav Karamarko oceniał, iż rząd w zasadzie nie funkcjonuje. Karamarko podał się do dymisji tuż po tym, gdy parlament zdecydował o przyjęciu wotum nieufności dla premiera Tihomira Oreszkovicia.

MGOT/polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net