Sankcje ekonomiczne dla Turcji

Rosyjski rząd rozpoczął stosowanie sankcji gospodarczych i innych w odpowiedzi na zestrzelenie bombowca Su-24. Wdrożenie sankcji zapowiedział premier Dmitrij Miedwiediew.

– Omówiliśmy tę sprawę z prezydentem. Rząd otrzymał polecenie przygotowania jako odpowiedzi pakietu specjalnych posunięć w „dziedzinie gospodarczej i humanitarnej”, których celem jest „zapewnienie bezpieczeństwa Rosji” – powiedział Miedwiediew po rozmowach z Władimirem Putinem. – Jest to ponad wszelką wątpliwość akt agresji przeciwko naszemu krajowi ze strony Turcji będącej naszym sąsiadem i ponadto członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego – dodał premier.

Rosja ma zawiesić negocjacje z Turcją w sprawie preferencyjnego traktowania w dziedzinie usług oraz inwestycji. – Te porozumienia, te projekty inwestycji mogą zostać zamrożone – ostrzega Miedwiediew.

Należy spodziewać się, że Putin w najbliższym czasie wyda dekret, który wprowadzi restrykcje i zakazy dotyczące działalności tureckich przedsiębiorstw na terenie Rosji. Taki dokument może ograniczyć eksport różnych tureckich towarów do Rosji, w tym żywności. Miedwiediew zaznaczył, że takie rozwiązanie może ograniczyć transakcje finansowe i operacje handlu zagranicznego. Wiąże się to także z podwyżką ceł.

Premier rozważa również podjęcie sankcji w dziedzinie turystyki i transportu, w tym przewozów tranzytowych. Prezydent Rosji zażądał od Turcji przeprosin i wymierzenia kary dla osób odpowiedzialnych za zestrzelenie rosyjskiego samolotu Su-24, który uczestniczył w misji antyterrorystycznej nad Syrią. – Odnosi się wrażenie, że turecki rząd świadomie wprowadza stosunki rosyjsko-tureckie w ślepą uliczkę. Ubolewamy z tego powodu – zaznaczył Putin.

Prezydent Turcji Tayyip Erdogan oświadczył, że nie będzie przepraszał za incydent z Su-24. – Myślę, że jeśli któraś ze stron powinna przepraszać, to nie my. Przeprosić powinien ten, kto naruszył naszą przestrzeń powietrzną. Nasi piloci i siły zbrojne po prostu wypełnili swoje obowiązki, które polegają na tym, aby odpowiedzieć na naruszenie – powiedział prezydent Erdogan.

Mas/naszdziennik.pl, sputniknews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.