Sankt Petersburg – zamach w metrze

twitter.com/Nowa_Strategia

W wyniku ataku terrorystów w petersburskim metrze zginęło 10 ofiar, rannych jest ok. 50 osób. Nie wiadomo jeszcze, kto odpowiada za tę zbrodnię, lecz policja poszukuje dwóch podejrzanych, których twarze wychwyciły kamery monitoringu.

Zdalnie sterowany ładunek o sile rażenia równej 300 g. trotylu eksplodował rano w dwóch wagonach metra. Do zajścia doszło, gdy pociąg znajdował się między stacjami Technologiczeskij Institut i Siennaja Płoszczad. Bomba naszpikowana była metalowymi elementami, co zwiększyło liczbę ofiar. Obecnie szacuje się, iż w wybuchu zginęło 10 osób, a rannych jest 50. Wśród nich nie ma obywateli polskich. Wkrótce okazało się, że bomby były dwie – drugi z ładunków, znaleziony na stacji Płoszczad Wostannija, nie wybuchł zgodnie z planem terrorystów.

Władze Sankt Petersburga zdecydowały się zamknąć metro. Wzmocniono także ochronę w innych rosyjskich miastach, m.in. w stolicy. W chwili wybuchu w Sankt Petersburgu znajdował się prezydent Władimir Putin. Rosyjskie media opublikowały wizerunek jednego z podejrzanych o dokonanie zamachu. Fotografia z monitoringu w metrze przedstawia mężczyznę w tradycyjnym stroju islamskim.

MGOT/rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Sankt Petersburg – zamach w metrze

  • 3 grudnia 2018 o 22:02
    Permalink

    Podpowiedzcie mi proszę czy jest bezpiecznie jechać z dziećmi do Sankt Petersburga. Zawsze o tym marzyłam odkąd studiowałam architekturę. Mam teraz możliwość jechać z moimi maluchami (3lata i pół roku) ale trochę się stresuję, Jest tam bezpiecznie? Nie znalazłam za dużo informacji na ten temat, jedynie tu https://www.fuko.pl/ubezpieczenia/zagranica/rosja trochę o ryzyku i jak się dodatkowo ubezpieczyć od terroryzmu. Wizy i resztę już sobie ogarnę tylko muszę się zdecydować na ten krok :) Dziękuję za podpowiedzi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net