Saudyjski prezenter modli się o piekło dla pielgrzymów

foto: YouTube
foto: YouTube

Prezenter saudyjskiej stacji telewizyjnej Wesal TV ubolewał na wizji nad śmiercią setek muzułmanów pielgrzymujących do Mekki w miesiącu Zu al-hidżdża. Na koniec pozwolił sobie jednak na szokujące słowa wobec współwyznawców.

– Trzeba zaznaczyć, że w incydencie zginęli również Irańczycy – powiedział prezenter Abdulellah Al-Dosari. Zasugerował, jakoby właśnie oni byli odpowiedzialni za tragedię. – W dniach poprzedzających incydent krzyczeli w mediach, że obawiają się czegoś strasznego. Wielu irańskich pielgrzymów, około 300 osób, zostało stratowanych. Niektórzy z nich byli dyplomatami albo pracowali w irańskim korpusie dyplomatycznym, a irańskie media opublikowały ich nazwiska i twarze – mówił prezenter. – Chwała Allahowi, który uwolnił islam i muzułmanów od ich zła. Modlimy się, by Allah zaprowadził ich do piekła na całą wieczność – zakończył swoją wypowiedź Al-Dosari.

24 września w wskutek wybuchu paniki wśród tłumu pielgrzymów stratowanych zostało 769 osób, a 934 zostało rannych. Odbycie pielgrzymki do Mekki jest jednym z pięciu filarów islamu. Powinien odbyć ją każdy muzułmanin, jeżeli tylko pozwalają mu na to zdrowie i finanse. Co roku w miesiącu Zu al-hidżdża Mekkkę odwiedzają ponad 2 miliony pielgrzymów.

Szy/kresy.pl, memri.org

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net