Schetyna szefem PO?

foto: Facebook
foto: Facebook

Wszystko wskazuje na to, że Grzegorz Schetyna będzie jedynym kandydatem na szefa Platformy Obywatelskiej. Oficjalną decyzję podejmie partia w styczniu 2016 roku, jednak obecnie nic nie wskazuje, by ktoś mógł odebrać Schetynie zwycięstwo. W czwartek poparcia udzielił mu Tomasz Siemoniak, jego dotychczasowy główny konkurent.

Na wspólnej konferencji prasowej Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak poinformowali o swoich decyzjach. Powodem udzielenia Schetynie poparcia przez Siemoniaka mają być działania PiS-u, będące w oczach parlamentarzystów PO zamachem na demokrację. – Kolejne dni i tygodnie pokazują, że jest coraz gorzej. Ta sytuacja wymaga mobilizacji i nadzwyczajnej jedności, także w Platformie Obywatelskiej – stwierdził rezygnujący z walki o przywództwo w PO Siemoniak. – Ta nadzwyczajna sytuacja wymaga nadzwyczajnych kroków Platformy Obywatelskiej, która według Polaków jest jedyną szansą, by zatrzymać to, co się dzieje – uznał Schetyna.

Politycy chcą wspólnie odbudować PO rozbitą brakiem charyzmatycznego przywództwa i porażkami wyborczymi z 2015 roku. Schetyna zaproponował w tym celu Siemoniakowi wspólny objazd kraju i pracę na każdym szczeblu. – Rezygnuję z kandydowania, dziękuję wszystkim tym, którzy mnie wspierali. Dzisiaj inne sprawy są ważniejsze, powinniśmy działać razem. Proszę, żeby wszyscy, którzy mnie wspierali, zagłosowali na Grzegorza Schetynę – zadeklarował Siemoniak. Schetyna wówczas przyznał, że wiele wskazuje na to, że właśnie on będzie wkrótce formalnym przywódcą PO. W obliczu takiego biegu spraw zapowiedział pracę zarówno w parlamencie, jak i poza nim oraz gotowość do współdziałania z innymi formacjami opozycyjnymi, a więc z PSL i Nowoczesną.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net