19 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Schizma niemieckich modernistów

Szokująca deklaracja niemieckich zakonników i zakonnic. Duchowni domagają się zmiany nauczania Kościoła w sprawie życia seksualnego, małżeństwa i homoseksualizmu. Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonnych, reprezentująca 18 tys. zakonnic i prawie 5 tys. zakonników, wydała dokument, w którym wzywa, by Kościół zmienił swe podejście do seksualności i miał w tych sprawach większe zaufanie do wiernych.

Głównym argumentem, do którego odwołują się niemieccy zakonnic,y jest właśnie opinia świeckich. A dla nich – jak czytamy w dokumencie – akt płciowy nie musi być otwarty na życie. Bowiem Kościół, wzorem prawosławnych, powinien błogosławić kolejne związki rozwodników, dopuszczając ich do komunii. Ponadto nie powinien odmawiać błogosławieństwa parom homoseksualnym.

Niemieccy zakonnicy popierają takie opinie. Ich zdaniem Kościół musi mieć bardziej otwarty stosunek do życia seksualnego. Szeroko rozwodzą się nad „poczuciem krzywdy”, jakie Kościół miałby pielęgnować ich zdaniem u rozwodników i homoseksualistów. Wśród tych ostatnich, wielu miałoby aspirować do chrześcijańskiego stylu życia, wiernego partnerstwa na całe życie, ale nie mogą pogodzić się z faktem, że Kościół wymaga od nich zachowania wstrzemięźliwości płciowej. „Jakże homoseksualiści mieliby się uważać za ukochane dzieci Boga, jeśli Kościół katolicki nie che im błogosławić w ich dążeniu do spełnionego partnerstwa” – czytamy w odezwie.

W deklaracji pełno jest populizmu. Przełożeni niemieckich wspólnot zakonnych mocno atakują Kościół, twierdząc, że zbyt długo zostawiał wszystkie te kwestie bez należytej odpowiedzi. Jednocześnie dają do zrozumienia, że ich zdaniem to właśnie Magisterium Kościoła ponosi odpowiedzialność za pogłębiającą się przepaść między doktryną a codziennym życiem wiernych świeckich.

Deklaracja oraz skala jej poparcia jest mocnym sygnałem, że podczas przyszłego Synodu Biskupów na temat Rodziny, który odbędzie się w Rzymie przez prawie cały październik, może dojść do kolejnej schizmy w Kościele. Modernistyczna deklaracja stoi bowiem w zdecydowanej opozycji wobec nauczania Kościoła.

CWIK/pl.radiovaticana.va, pch24.pl

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net