Schulz nie przeprosi

foto: Michael Weiss, licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons
foto: Michael Weiss, licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons

Przewodniczący PE Martin Schulz kolejny raz wypowiedział się w skandalizujący sposób na temat Polski. Nie zamierza przepraszać.

– (…) To, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne – powiedział Schulz w wywiadzie dla niemieckiej rozgłośni radiowej. Obecny rząd określił mianem prawicowych ekstremistów. To nie pierwsza wypowiedź Schulza uderzająca w Polskę. We wrześniu przewodniczący PE groził, iż państwa, które nie zgadzają się na przyjęcie imigrantów, zostaną do tego zmuszone siłą (TUTAJ).

 – Oczekuję, że przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nie tylko zaprzestanie takich wypowiedzi, ale również przeprosi Polskę. Takie wypowiedzi dotyczące Polski i spraw Polski dla mnie są nie do przyjęcia – skomentowała słowa Schulza premier Beata Szydło. Niemiec przepraszać nie zamierza. Zdaniem korespondentki TVP w Brukseli, przewodniczący odparł: „Nie będę przepraszał Polaków za moje słowa. Mówiłem nie o Polakach a o działaniach władz”.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński skierował list do Schulza, w którym domaga się zaprzestania podobnych wypowiedzi. Przypomina w nim, iż przewodniczący nie reagował na działania poprzedniego rządu, a więc jego krytyka jest stricte polityczną. Również Syed Kamall, przewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), skrytykował oficjalnie niewłaściwe zachowania Schulza.

MGOT/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net